Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Obco brzmiące dla większości osób nazwy: stower, piker czy packer są znane klasie 7a , która dnia 2.10.2019 zwiedziła Centrum Logistyczne Amazon w Sadach koło Poznania. Centrum ma powierzchnię aż 13 boisk piłkarskich i każdego dnia wysyła tysiące paczek na teren całej Europy. Celem wycieczki było zapoznanie się z funkcjonowaniem takiego ogromnego sklepu internetowego, a jednocześnie uzyskanie odpowiedzi, dlaczego akurat w Sadach jest on zlokalizowany.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z pracą stowera – pracownika, który przyjmuje towar, mając do dyspozycji nowoczesny system rejestracji towaru i jego lokalizowania w magazynie.
Picker, czyli zbieracz, krąży po magazynie z ręcznym skanerem, na którym wyświetla się lista towarów do odnalezienia. W gęstwinie alejek i regałów szuka zamówionych przedmiotów. Pomaga mu w tym komputerowy system nawigacyjny, który śledzi jego pozycję i kieruje we właściwe miejsce.
W tym miejscu towary zebrane przez pickerów przejmują packerzy, czyli pakowacze. Gotowe pudła z roześmianą buźką Amazona i naklejkami adresowymi jadą do sortowni, skąd firmy kurierskie zabierają je do klientów.
Wycieczka była ciekawa, bo od kuchni poznaliśmy jak taki gigant pracuje i jak wykorzystuje nowoczesne technologie.
Opiekunkami wycieczki były p. Maria Wolska i p. Małgorzata Koszuta

Share This
Skip to content