Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli i pracowników to sprawa priorytetowa. W związku z tym 30 września br. mimo niesprzyjającej aury w budynkach przy ul. Farnej i Poznańskiej przeprowadzone zostały próbne alarmy. Z pomieszczeń szkolnych w bardzo szybkim czasie ewakuowali się uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Cała akcja przebiegła bardzo sprawnie i zgodnie z zasadami postępowania w czasie niebezpieczeństw. Na uwagę zasługuje fakt, iż wszyscy zachowali środki bezpieczeństwa, doskonale znali drogi ewakuacyjne, a także bardzo szybko i sprawnie stawili się na terenie boiska. Przeprowadzona akcja była potwierdzeniem, że wszyscy wiedzą, jak należy się zachować w takich trudnych sytuacjach, które zagrażają życiu. Dobrze, że były to tylko ćwiczenia.
W tym miejscu cała społeczność szkolna pragnie złożyć serdeczne podziękowania strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Opalenicy.

Share This
Skip to content