Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W sobotę, 21 września 2019 r. uczeń klasy VIIa- Makary Andrzejczak wziął udział w finale krajowym 19. Ogólnopolskiego Konkursu Twórczego Używania Umysłu WYSPA ZAGADEK 2019, który odbywał się w Szkole Podstawowej nr 43 w Gdyni.
O godzinie 10.00 wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali uroczyście powitani przez przedstawiciela organizatora- Stowarzyszenia Twórczego i Edukacyjnego WYSPA. Następnie przyszedł czas na zmagania konkursowe. Przez trzy godziny uczniowie indywidualnie rozwiązywali różnorodne zadania. Jedno z nich polegało na napisaniu opowiadania, do którego zainspirował ich fragment wysłuchanego utworu muzycznego. Na podstawie zestawu fotografii dzielili się także wrażeniami, które mogłyby im towarzyszyć, gdyby znaleźli się w sfotografowanym miejscu np. na zamarzniętym jeziorze. Makary skończył zadania przed wyznaczonym czasem. Twierdzi, że niektóre z nich były zaskakujące. Mile wspomina pobyt w Gdyni. Teraz czeka na rozstrzygnięcie konkursu, gdyż nagrodą dla laureatów finałów krajowych jest wyjazd do szwedzkiego Ośrodka Doświadczeń i Kształcenia Twórczego Kreativum w Karlshamn.

Gratulujemy dotarcia do finału krajowego i życzymy dalszych sukcesów!

Share This
Skip to content