Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniach od 7 do3 lipca braliśmy udział w 31. Międzynarodowej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży, pierwszy raz jako reprezentacja Opalenicy. Parafiada to tygodniowy obóz dla grup z Polski, Litwy, Łotwy, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i Węgier, inspirowany starożytnym triatlonem: stadion-świątynia-teatr. Zapoczątkował ją pijar śp. ojciec Józef Joniec, jedna z ofiar katastrofy smoleńskiej.
Wydarzenie miało miejsce na terenie akademika Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w którym to spaliśmy i chodziliśmy do studenckiej stołówki (walcząc przy okazji o przetrwanie w niemiłosiernie długich kolejkach). Codziennie spotykaliśmy się na wspólnej modlitwie, zawsze pełnej wzruszających i miłych momentów. Braliśmy udział w wielu konkurencjach sportowych i artystycznych, nieraz mierząc się z osobami trenującymi od wielu lat i zajmując dość wysokie miejsca. W czasie wolnym od zawodów, zwiedzaliśmy Warszawę, różne zabytki i muzea, poruszając się metrem i autobusami.
Czas spędzony razem na modlitwie, tańcu, czy podczas wycieczek był dla nas cudownym odpoczynkiem po wykańczającym roku szkolnym. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że chcielibyśmy przyjechać tam również za rok i znów przeżyć taką przygodę.

Antonina Jarecka

Share This
Skip to content