Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Jak co roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Opalenicy z parafii św. Mateusza i św. Józefa wybrali się na rekolekcje do urokliwego Zaborówca. Wraz z nimi, trzy wspaniałe majowe dni przeżyli również uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wojnowicach. Wspólnie pod okiem pań katechetek Honoraty Niewiadomskiej, Renaty Kaczmarek i Wiesławy Szczęsnej 34 osobowa grupa uczniów z klas szóstych, siódmych i ósmych radośnie spędzała czas.
Myślą przewodnią było spotkanie z Maryją Matką Jezusa.
Radośnie nam mijał czas na modlitwie i zabawie. Braliśmy udział w nabożeństwie majowym, czynnie służyliśmy do mszy świętej. Przedstawialiśmy w grupach scenki z życia Maryi. Nauczyliśmy się wielu piosenek. Na gitarze grała Kasia. Korzystaliśmy z bilardu, placu zabaw i boiska sportowego. Wraz z opiekunkami bawiliśmy się w podchody. Spacerowaliśmy po lesie, zbieraliśmy szyszki, które wykorzystaliśmy do napisu Zaborówiec. Pogoda jak co roku dopisała, więc stoczyliśmy walkę na balony napełnione wodą – śmiechu było co niemiara.
Atrakcją były pogodne wieczory, w czasie których tańczyliśmy, śpiewaliśmy, przedstawialiśmy scenki kabaretowe i skecze. Uczeń klasy 8 Kamil M. dał popis grą zręcznościową -diabolo. Nagradzaliśmy Go gromkimi brawami.
Wieczór kończyliśmy śpiewem, modlitwą i przekazaniem iskierki miłości Panu Bogu i sobie nawzajem.
Wielu z nas otrzymało nagrody za udział w konkursach religijnych i przedstawieniach. Obdarowani zostaliśmy słodyczami, aniołkami, obrazkami, książkami… Bardzo dziękujemy sponsorom za wsparcie finansowe.
Szybko i radośnie minął czas w Zaborówcu. 
Dodatkową atrakcją w drodze powrotnej był pobyt na pływalni w Wolsztynie i pizza w Opalenicy.
Szczęśliwi i zadowoleni wracaliśmy do domu.
Pięknie jest poznawać Boga, modlić się do Niego, ufać Mu mając świadomość, że zawsze możemy przy Nim być.

Uczniowie kl.8

Share This
Skip to content