Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniu 22.03.2019 uczniowie klas 7a, 8a i 8b wybrali się do Teatru Muzycznego w Poznaniu na musical Rodzina Adamsów – spektakl pełen muzyki, świetnej gry aktorskiej, czarnego humoru i niezwykłych efektów specjalnych i scenografii. To barwne widowisko na światowym poziomie podbiło serca wszystkich uczestników wycieczki. 

Poniżej recenzja uczennicy Antoniny Jareckiej. 

Recenzja

Musical „Rodzina Adamsów” wystawiany w Teatrze Muzycznym w Poznaniu jest w mojej opinii „potwornie dobrym” spektaklem. Postacie, zarówno te żywe, martwe i niezdecydowane są niezwykle barwne, a oprawa sceniczna niesamowita. Historia, która bardzo mnie zaskoczyła, opowiada w głównej mierze o sile (dość ekscentrycznej) miłości i nierozerwalnych więzach rodzinnych.

Tytułowa rodzina, zamieszkująca starą rezydencję pełną przedmiotów z czasów hiszpańskiej Inkwizycji ulokowaną w Central Parku w Nowym Jorku, szykuje się właśnie do kolacji z rodzicami chłopaka najstarszej córki Gomeza i Mortici Adams – Wendesday. Cały ród słynie ze swej odmienności, więc zakochana dziewczyna jest pełna obaw o przebieg spotkania. W zachowaniu pozorów normalności nie pomagają również duchy przodków, które zostały przywołane z okazji corocznego zjazdu. 

Jak już wspomniałam, fabuła przedstawienia zaskoczyła mnie dość mocno. Nie pomyślałabym, że muzyczna komedia, przesycona „najczarniejszym humorem” ma w sobie tak ponadczasowe przesłanie: „Rodzina i szczerość ponad wszystko”. Chociaż niektóre żarty nawiązujące do polityki, czy religii, trochę mnie zniesmaczyły, bawiłam się niesamowicie.

Gra aktorska jest naprawdę na najwyższym poziomie. Oprawa muzyczna również zachwyca, pomaga wczuć się w upiorny klimat. Warto też wspomnieć, że Morticię odgrywa Barbara Melzer, jedna z najbardziej znanych, polskich aktorek musicalowych, która swoją karierę zaczynała od kultowego „Metra”. Wielkim zaskoczeniem dla wszystkich była możliwość porozmawiania z występującymi. Każdy mógł zadać nurtujące go pytania i mimo, że czas był ograniczony, dowiedzieliśmy się ciekawych informacji.

„Potwornie” zachęcam do wybrania się na to przedstawienie, bo naprawdę warto. Jest to miła forma spędzenia czasu razem, w gronie najbliższych. Przerażenie, zachwyt i zadowolenie gwarantowane.

Share This
Skip to content