Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Choć do wiosny jeszcze trochę czasu, to dzieci z oddziału przedszkolnego miały okazję jakby przenieść się w czasie. W czwartek 31 stycznia br. w auli szkoły grupy: „Jeżyki”, „Sówki” i „Biedronki” uczestniczyły w spotkaniu z opalenickim pszczelarzem, panem Mateuszem Sikorą.

Pan Mateusz z niezwykłą pasją opowiadał o wykonywanym zawodzie i zamiłowaniem do pszczół. Dzieci mogły z bliska podziwiać, jak wygląda ul z zewnątrz i od środka, w którym latem może mieszkać około 50 tysięcy pszczół. Przymierzały niezbędny w pracy strój pszczelarza, obejrzały zdjęcia robotnicy, trutnia i królowej oraz krótki film przedstawiający produkcję miodu. Ogromną ciekawostką było nagranie wykluwających się z jajeczek po upływie 21 dni młodych pszczółek. Może się ich pojawić do 2 tysięcy na dobę!

Na zakończenie lekcji pszczelarstwa nie obyło się bez słodkiej niespodzianki przygotowanej przez pana Sikorę. Przedszkolaki degustowały wytwór pracy maleńkich owadów, przepyszny miód z pasieki naszego gościa.

Share This
Skip to content