Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

04.10.18r. przypadał Światowy Dzień Zwierząt, a miesiąc październik jest czasem dobroci dla zwierząt . Zwierzę tak samo jak człowiek potrzebuje miłości i uwagi. To istota żywa, a nie rzecz i ma również swoje prawa. Nasza szkoła po raz kolejny postanowiła zorganizować pomoc dla bezdomnych zwierząt przebywających w schronisku w Posadówku koło Lwówka.

Akcja trwała w dniach od 10- 19 października. Udało się zebrać rekordową ilość karmy – 307 kg – w tym 187 kg karmy suchej i 120 kg karmy w puszkach i saszetkach oraz koce, ręczniki, poduszki, miski, obroże, smycze, szampony, zabawki. Dzięki p. Burmistrzowi Tomaszowi Szulcowi karma została przekazana do schroniska samochodem z Urzędu Miasta . Dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z opiekunami ze wzruszeniem przyglądały się psiakom w schronisku.

Do tych, którzy kochają zwierzęta, pracownicy schroniska za naszym pośrednictwem apelują o pomoc. „Przygarnijcie psiaki na zimę. Odpłacą wam się szczerą psią miłością” – mówią wolontariusze schroniska. Dziękujemy wszystkim rodzicom, uczniom i nauczycielom za ogromne serce i wsparcie akcji.

Koordynator akcji
Ewa Łysiak- Tupalska
Elżbieta Kaczmarek

Share This
Skip to content