Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 16 października grupa O c z nauczycielem Ewą Łysiak – Tupalską i p. Ewą Szymańską wybrała się na wycieczkę do Przychodni Weterynaryjnej Agrivet. Celem spotkania było poznanie pracy weterynarza, uświadomienie dzieciom, że zwierzęta też chorują i wymagają pomocy i leczenia.
Grupa dokładnie obejrzała gabinet weterynaryjny, dowiedziała się na czym polega praca weterynarza. Doktor weterynarii p. Katarzyna Piątyszek opowiedziała o sposobie pielęgnacji zwierząt domowych, pokazała, jak bada się i leczy zwierzęta, a także jak należy się zachować podczas kontaktu z niebezpiecznym zwierzęciem. Dzieci poznały narzędzia medyczne potrzebne do badania zwierzaków. Z wielkim zaciekawieniem oglądały wszystkie pomieszczenia gabinetu. Pani weterynarz opowiedziała, do czego służą znajdujące się w nich urządzenia. Poznały mikroskop oraz stół do zabiegów operacyjnych. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu i chętnie opowiadały o swoich małych przyjaciołach i ich problemach ze zdrowiem. Pani weterynarz podkreśliła konieczność mycia rąk po każdym kontakcie ze zwierzętami.
To było miłe i ciekawe spotkanie.

Ewa Łysiak – Tupalska

Share This
Skip to content