Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 27 września 2018 roku obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji nasza grupa przedszkolaków OA z wychowawcą Moniką Kasperczak oraz Panią Ewą Szymańską wybrała się do pobliskiego ogrodu. Czekał tam zaprzyjaźniony Pan Krzysztof.
Najpierw przeszliśmy przez winogronowy tunel, skąd rozpostarł się widok na ogród. Gospodarz oprowadził nas i z wielkim zaangażowaniem przedstawił sad z drzewami owocowymi oraz ogródek warzywny. Później mogliśmy skosztować przepysznych warzyw i owoców. Następnie pokazał nam, jak rośnie i wygląda kwaśny rabarbar, ostry chrzan a także drętwa aronia. Pan Krzysztof zadał również kilka ciekawych zagadek. Między innymi musieliśmy odgadnąć po wyglądzie i zapachu takie zioła, jak mięta, czy lubczyk. Wreszcie gospodarz pozwolił nam odpocząć, a sam z aktorskim zawzięciem przeczytał „Rzepkę” Juliana Tuwima. Oczywiście nie mogło zabraknąć historii Gangu Słodziaków. Punktem kulminacyjnym wycieczki była wspólna próba wydostania ogromnej dyni.
Na koniec podziękowaliśmy i pożegnaliśmy się serdecznie. Pełni wrażeń, z zadowolonymi minami wróciliśmy do przedszkolnej sali, gdzie czekały na nas Słodziaki.

Monika Kaspercza

Share This
Skip to content