Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Za nami długi weekend majowy, który w tym roku zaczął się już w kwietniu. Dla wielu był to okres wypoczynku oraz grillowania , jednak nie dla wszystkich.
Uczniowie naszej szkoły: Aleksandra Bogacz, Adrianna Pajchrowska, Weronika Pajchrowska, Sandra Szulc, Katarzyna Jankowska, Kinga Adamska, Wiktoria Garczarek, Natalia Mendus oraz Adrian Laskowski, a także z młodszej grupy Lidia Jankowska tańczący w Klubie Opalenica Dance w tym czasie zmagali się w turniejach tanecznych.
W dniu 28 kwietnia w Kościanie odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Kościana. Grupa ODS przy bardzo dużej rywalizacji w kategorii HIP HOP formacje 12-15 lata zdobyła Mistrzostwo Turnieju zajmując I miejsce. Ponadto tancerze rywalizowali także solo gdzie w kategorii HIP HOP do lat 11, Aleksandra Bogacz zajęła III miejsce, a Lidia Jankowska IV. W kategorii duety HIP HOP 12-16- duet Sandra Szulc i Katarzyna Jankowska został wybrany do najlepszej 6.
Kolejnego dnia czyli 29 kwietnia tancerze brali udział w turnieju tanecznym Gorzów Funkowo Młode Wilki 2018 w Gorzowie Wielkopolskim. Pomimo ogromnego zmęczenia poprzednim dniem turniejowym grupa zatańczyła rewelacyjnie swój układ taneczny i zdobyła III miejsce. Także III miejsce zdobył Adrian Laskowski w kategorii Breakdance . Adrian jako Bboy Laska startował także w Show & Prove w Wągrowcu gdzie na rynku rywalizował z dorosłymi Bboyami.
Pomimo że nie wszyscy tancerze i nie zawsze zdobywają miejsce na podium jednak tańczą z pasją i do każdego wyjścia podchodzą z dużym zaangażowaniem.