Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Z dumą i przyjemnością informujemy, że 15 maja 2018r., dzięki finansowemu wsparciu burmistrza Opalenicy Tomasza Szulca, 53 uczniów naszej szkoły miało możliwość uczestniczenia w próbie pobicia Rekordu Guinnessa w kategorii „Największa lekcja matematyki”, której organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 13 z Oddziałami Integracyjnym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Lesznie.
Temat tej niezwykłej i niecodziennej lekcji matematyki „ Magia czy matematyka?” przybliżył nam historię powstania oraz postać twórcy kwadratów magicznych. Tę umysłową rozrywkę matematyczną uczniowie poznali już wcześniej na lekcjach w szkole, jednak rozwiązywanie ich w towarzystwie ponad 4,5 tys. uczniów na stadionie żużlowym w Lesznie wzbogaciło nasze doświadczenia i przysporzyło niezapomnianych wrażeń.
Pomysłodawcom tego odważnego przedsięwzięcia szczerze gratulujemy perfekcyjnej organizacji, dziękujemy za dodatkowe bonusy i możliwość obejrzenia pokazu umiejętności klubu żużlowego „Unia Leszno” . Trzymamy kciuki za pozytywną opinię i zatwierdzenie zdobycia Rekordu Guinnessa w tak szlachetnej kategorii. Brawo SP 13 w Lesznie !!!!!

Share This
Skip to content