Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Jak co roku, z ogromną  radością  wybraliśmy  się  na rekolekcje do urokliwego Zaborówca. Tam, pod okiem katechetek: Honoraty Niewiadomskiej i  Renaty Kaczmarek, 24 osobowa grupa dzieci klas czwartych, piątych i szóstych z naszej szkoły spędziła wspólnie wspaniałe, majowe trzy dni.
Wątkiem przewodnim było spotkanie ze Świętym Franciszkiem.
Radośnie  mijał nam czas na modlitwie i zabawie. Braliśmy udział w nabożeństwie majowym, czynnie uczestniczyliśmy we  mszy świętej. Nauczyliśm.y się wielu piosenek. Spacerowaliśmy po lesie, zbieraliśmy szyszki, które służyły nam do zabawy i konkurencji sportowych. Korzystaliśmy z placu zabaw i  boiska sportowego. Wraz z opiekunkami bawiliśmy się w podchody, uciechy nie było końca.
Atrakcją były „pogodne wieczory”, w czasie których tańczyliśmy i śpiewaliśmy. Przedstawialiśmy scenki  kabaretowe i różne  skecze. Uczeń klasy 6e Kamil Maciałek wykazał się ogromnym talentem, posiada umiejętność zabawy zręcznościowej z diabolo. Wszyscy nagradzaliśmy  jego występ gromkimi brawami, „wróżąc” w przyszłości  udział w programie „Mam Talent”.
Wielu z nas otrzymało nagrody za udział w konkursach. Wszyscy zostaliśmy obdarowani słodyczami, długopisami i gipsowymi słonikami.
Dodatkową atrakcją w drodze powrotnej był pobyt na pływalni w Wolsztynie.
Szczęśliwi i  zadowoleni  wracaliśmy do domu.
Pięknie jest poznawać Boga, modlić się do Niego, ufać Mu mając świadomość, że  zawsze możemy do Niego powrócić, gdy zbłądzimy.
Z utęsknieniem będziemy czekać, aby za rok znów udać się do Zaborówca.

 

Share This
Skip to content