Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

sk2.0Nasza szkoła po raz kolejny bierze udział w programie „Szkoła z klasą 2.0” . W tym roku szkolnym do programu przystąpiły klasy 1c z panią I. Uliczką, 1e z panią D. Stachowiak i 2b z panią K. Ciechańską. Po zrealizowaniu wszystkich zadań wynikających z harmonogramu programu w I semestrze, uczniowie wraz z wychowawczyniami zaprezentowali swoje osiągnięcia na Międzysemestralnym Otwartym Spotkaniu Tik-owym. Zaprosili na nie Dyrekcję szkoły, nauczycieli oraz kolegów z innych klas.Uczniowie klasy 1e i 1c zaprezentowali doświadczenia i eksperymenty z fizyki i chemii, sami je przeprowadzili i omówili. Udowodnili kolegom, ze fizyka i chemia wcale nie musi być nudna i trudna. Uczniowie klasy 2b przedstawili Inscenizację pt. Bezpieczny Internet “, która była podsumowaniem debaty o Kodeksie 2.0. W przedstawieniu został poruszony temat zagrożeń , jakie czyhają na nas w Internecie i sposoby ich zwalczania.

W programie szkoła bierze udział już kolejny raz, w zeszłym roku otrzymała tytuł Szkoły Eksperckiej, a praca uczestniczących w programie nauczycieli została nagrodzona zaszczytnymi tytułami „Dobrej Praktyki”. To wyróżnienie przyznawane jest za zrealizowanie oryginalnych i interesujących zajęć z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. O dokonaniach nauczycieli i uczniów można przeczytać na prowadzonych przez nich blogach oraz na stronie programu „Szkoła z klasą 2.0”. Dzięki temu dokonania uczniów z opalenickiej podstawówki są znane w całej Polsce!

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji obrazującej nasze działania TUTAJ

Share This
Skip to content