Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

k2 I miejsce w  Wojewódzkim  Konkursie  historycznym Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim ,,Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej” zdobyła Barbara Krysztofiak  uczennica kl. 6e Szkoły Podstawowej  im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich  w Opalenicy – LAUREAT VII EDYCJI Wojewódzkiego  Konkursu. Już po raz siódmy uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy brali udział w tym konkursie, którego głównym celem jest utrwalenie pamięci o Powstaniu Wielkopolskim. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu  przy współpracy UAM w Poznaniu – Instytut Historyczny oraz Towarzystwo  Pamięci Powstania Wielkopolskiego. W  edycji   wzięło udział 152 uczniów ze szkół podstawowych z całej Wielkopolski. Finał  konkursu odbył się 7 marca  2015r. w auli Wydziału Nauk  Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Naszą szkołę reprezentowali: z kl. 6e Jan Gmerek, Barbara Krysztofiak, Dawid Łyszczasz,  z kl. 6b Michalina Grześkowiak. Uczniów do konkursu przygotowała Monika Garczarek nauczyciel historii.Wszyscy uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą na temat Powstania Wielkopolskiego.  Barbara  Krysztofiak zdobyła maksymalną liczbę punktów 33/33 i została laureatem konkursu. Serdecznie gratulujemy, cieszymy się i wszyscy jesteśmy bardzo dumni.

Share This
Skip to content