Biblioteka – dobre miejsce dla człowieka

Biblioteka szkolna stanowi centrum informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców. Jest miejscem rozwijania zainteresowań uczniów i kształtowania kultury czytelniczej.  Staramy się aby biblioteka była przyjazna dla wszystkich czytelników. Dla części uczniów jest ona miejscem, gdzie czuja się akceptowani, doceniani, ważni. Jest azylem dla tych, którzy chcą w ciszy poczytać książkę lub chociażby pobyć wśród książek. Wybierając metody i formy pracy z uczniami zawsze uwzględniamy ich zainteresowania. Nie zapominamy, że sercem biblioteki są książki, a najważniejszy dla nas jest czytelnik. Dlatego staramy się angażować uczniów w różnorodne działania czytelnicze i projektowe. Od wielu lat prowadzimy kółko biblioteczne , które aktywnie bierze udział w organizowaniu imprez bibliotecznych i czytelniczych.

Obecnie biblioteka zajmuje trzy pomieszczenia. Pierwsze to wypożyczalnia z wolnym dostępem do półek. W drugim mieści się czytelnia będąca jednocześnie ICIM wraz z 7 stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu. Trzecie to pomieszczenie służące do prac bibliotekarskich.

Księgozbiór liczy około 12 tysięcy książek dostosowanych do potrzeb uczniów, nauczycieli i rodziców. Gromadzimy literaturę piękną, książki popularno-naukowe, słowniki, encyklopedie , poradniki pedagogiczne dla nauczycieli i rodziców. Nasz księgozbiór jest w całości skomputeryzowany i zakodowany a wypożyczanie odbywa się droga elektroniczną.

Godziny otwarcia:

Od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 – 15.00

Bibliotekarze:

Karolina Mądra, Monika Garczarek, Małgorzata Poznańska

Władze szkoły

Dyrektor – Honorata Hermann – Zimna
Wicedyrektor – Sebastian Szaferski
Wicedyrektor – Dorota Kaczmarek

Rada rodziców
Przewodniczący – Michał Zbierski
Zastępca przewodniczącego – Lucyna Kędzierska
Skarbnik – Izabela Wierzbińska

Dane teleadresowe

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy
ul. Poznańska 37,
64-330 Opalenica

Kontakt e-mail

Sekretariat
kontakt(at)spopalenica.pl

Rada Rodziców
radarodzicow(at)spopalenica.pl

Problemy techniczne
pomoc(at)spopalenica.pl

Share This