Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

8 czerwca 2018r. nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam” – 2018. Organizatorem głównym jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”. Symbolem akcji jest bicie rekordu liczby uczniów czytających w jednym momencie (godz. 10.00), ale tak naprawdę chodzi o budowanie pozytywnego wizerunku książki. Celem akcji jest promocja czytania i książek, inicjowanie mody na czytanie, wspieranie dzieci i młodzieży aktywnych czytelniczo.
W naszej szkole uczniowie czytali w 3 miejscach: na boisku Szkoły przy ulicy Poznańskiej, czytało 462 osób, na boisku Szkoły przy ulicy Farnej czytało 127 osób oraz w plenerze podczas rajdu rowerowego czytało 19 osób. W sumie wraz z opiekunami czytało nas 608 osób.
Dziękuję wszystkim, którzy aktywnie wzięli udział w akcji. Myślę, że nasz tegoroczny szkolny rekord pobijemy w przyszłym roku.

Share This
Skip to content