Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Sporo wydarzeń sportowych z udziałem opalenickiej podstawówki miało miejsce w ostatnich tygodniach. Oto i one w największym skrócie.
24.01 w Lwówku odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt kl. 7-8. Słaby występ dziewcząt z Opalenicy sprawił, że zajęły one 6 ostatnie miejsce w zawodach. W zespole tym zagrały: Maria Albrecht, Julia Dziamska, Gabriela Fertig, Ewa Franek, Maria Jakubowska, Zuzanna Jankowska, Olga Karłowska, Lena Ławniczak, Nela Paryzek, Olga Przewoźna, Maja Sękowska, Marianna Troszczyńska, Michalina Wieczorek i Oliwia Zdziarska.
25.01 w Zbąszyniu zdecydowanie lepiej zaprezentowali się siatkarze, którzy w gronie 5 zespołów zajęli 2 miejsce ulegając jedynie gospoda-rzom turnieju. O tę miłą niespodziankę postarali się: Adrian Cichy, Jakub Czerwiński, Jan Gałkowski, Mikołaj Haegenbarth, Ludwik Kęsy, Adrian Ludwikowski, Oskar Małysz, Ksawery Neumann, Sebastian Okoński i Jakub Pąpka.

W dniach 27-28.01 w Opalenicy odbył się już tradycyjny, tym razem 32-godzinny bieg sztafetowy dla WOŚP. W gronie uczestników nie mogło zabraknąć oczywiście najmłodszych biegaczy z opalenickiej podstawówki. Tym razem przynajmniej jedno 5-kilometrowe okrążenie pokonali:

Olga Cichowlas, Gabriela Figlak, Zofia Jakubowska, Barbara Kaczmarek, Helena Kaczmarek, Pola Kaczmarek, Nina Krajewska, Liwia Kupczyń-ska, Weronika Kurek, Julia Ławniczak, Lena Ławniczak, Oliwia Okoniewska, Lena Pajchrowska, Aleksandra Prządka, Agata Ratajczak, Zuzanna Ratajczak, Małgorzata Stachowska, Alicja Szarzyńska, Oliwia Zdziarska, Joanna Zimna, Tymoteusz Górka, Franciszek Jakubowski, Stanisław Jakubowski, Kacper Kałek, Olivier Loliga, Rafał Ławniczak, Oskar Małysz, Adrian Okoniewski, Mateusz Pawłowski, Jakub Pąpka, Marcin Pąpka, Hubert Ratajczak, Stanisław Ratajczak, Adam Sperling, Kacper Szajek, Łukasz Szajek, Gracjan Walkowiak, Leon Wencel oraz Jędrzej Zając.

     09.02 Nowy Tomyśl był gospodarzem mistrzostw powiatu w piłce ręcznej chłopców kl. 5-6. Po dwóch bardzo wyrównanych pojedynkach z Wąsowem i nowotomyską trójką w decydującym starciu chłopcy z Opalenicy ulegli zdecydowanie SP 2 Nowy Tomyśl zajmując w końcowej klasyfikacji 2 miejsce. Puchar i srebrne medale wywalczyli: Kajetan Ganda, Aleks Kaczmarek, Kacper Kałek, Maciej Lamel, Rafał Ławniczak, Wiktor Piechowiak, Franciszek Świtalski i Karol Wiśniowski.

Po dwutygodniowej przerwie zimowej do zmagań przystąpiły dziewczęta z klas 7-8. Tym razem 27.02 w Nowym Tomyślu do rywalizacji przystąpiły piłkarki ręczne z opalenickiej szkoły w dość mocno okrojonym składzie. Po rozegraniu wszystkich pojedynków okazało się, że szczypiornistki z Opalenicy staną na 3 stopniu podium.  Brązowymi medalistkami zostały: Maria Albrecht, Gabriela Fertig, Ewa Franek, Lena Ławniczak, Jagna Neumann, Antonina Nowak, Nela Paryzek, Maja Sękowska, Michalina Wieczorek i Oliwia Zdziarska.

Najważniejszą imprezą sportową lutego były bez wątpienia mistrzostwa rejonu w halowej piłce nożnej z udziałem chłopców z klas 5-6.

29.02 w Obornikach do walki o tytuł mistrza rejonu Poznań Teren Zachód przystąpiło 6 zespołów. Po meczach grupowych i półfinałach w meczu finałowym naprzeciwko siebie stanęły SP Opalenica i SP Wronki. Zwycięsko z tego boju wyszła drużyna z Wronek i to ona awansowała do finału wojewódzkiego. Tym nie mniej na duże słowa uznania zasłużyli: Piotr Adamski, Aleks Kaczmarek, Kacper Kałek, Adrian Kubiak, Rafał Ławniczak, Marcel Szulc, Igor Wawrzyniak oraz Karol Wiśniowski.

Tego samego dnia w Nowym Tomyślu o tytuł mistrzyń powiatu zmierzyły się koszykarki z klas 5-6. W zawodach wzięły tym razem udział tylko 3 zespoły. Oprócz dziewcząt z Opalenicy pojawiły się jeszcze reprezentantki z nowotomyskiej jedynki i trójki. Po bardzo wyrównanych meczach o 2 miejscu młodych opaleniczanek zdecydowała liczba zdobytych i straconych koszy. Z końcowego zwycięstwa cieszyła się drużyna z SP 1 Nowy Tomyśl. Opalenicki zespół zagrał w składzie: Maria Binkiewicz, Emilia Borek, Lena Cyprian, Anna Derak, Edyta Gielnik, Agata Jaroszyk, Nina Krajewska, Gabriela Kupińska, Maja Laskowska, Małgorzata Sadłocha, Zofia Stelmaszyk, Weronika Wójcik i Małgorzata Żebrowska.

04.03 ponownie w Nowym Tomyślu rozegrano mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej chłopców z klas 7-8. W hali SP 2 pojawiło się 5 zespołów, które zmierzyły się systemem każdy z każdym. W końcowej klasyfikacji główne trofeum przypadło gospodarzom, zaś chłopcy z Opalenicy musieli zadowolić się 2 miejscem. Wicemistrzami powiatu zostali: Adrian Cichy, Jakub Czerwiński, Mikołaj Haegenbarth, Szymon Haegenbarth, Ludwik Kęsy, Marcel Kurasz, Adrian Ludwikowski, Oskar Małysz, Jakub Pąpka i Antoni Szulc.

Share This
Skip to content