Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia, 26 kwietnia uczniowie kl. 3d i 3e wraz z wychowawczyniami Ewą Łysiak-Tupalską i Iwoną Uliczką udali się na rajd pieszy do ODR w Sielinku w ramach programu ekologicznego Jestem Eko. Po dotarciu do celu wyruszyliśmy na ścieżkę edukacyjną pt.: „Ochrona pszczół elementem zachowania bioróżnorodności” oraz na zwiedzanie pasieki. Na ścieżce  znajdują się  tablice informacyjne z ciekawostkami o pszczołach, miodzie i jego właściwościach oraz o miododajnych roślinach. Można zagrać w gry edukacyjne i dowiedzieć się, jaka jest rola pszczół w ekosystemie. Sadząc drzewa, krzewy i kwiaty miododajne zapewniamy pszczołom niezbędny pokarm. Jest to transakcja wiązana – dzięki zapyleniu kwiaty mogą wydać owoce i nasiona. Pszczoły to niezbędne ogniwo w łańcuchu produkcji żywności dla nas oraz hodowanych przez nas zwierząt.

Przy ognisku piekliśmy kiełbaski. Apetyt wszystkim dopisywał! Po smacznym posiłku wszyscy mieli siłę na wspólne gry i zabawy. Było bardzo wesoło i przyjemnie.

Spotkanie utwierdziło nas w słuszności podejmowania kolejnych zadań związanych z propagowaniem wśród uczniów postaw przyjaznych środowisku.

Celem rajdu było poznanie walorów przyrodniczych naszej gminy, propagowanie turystyki pieszej i zachęcanie do aktywnego spędzania czasu wolnego, a przede wszystkim integracja zespołu klasowego.

Wracaliśmy do szkoły w dobrych humorach, podziwiając wspaniały wiosenny krajobraz.

Share This
Skip to content