Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W marcu bieżącego roku dzieci uczęszczające na zajęcia logopedyczne do pani Edyty Węgrzyn  własnoręcznie wykonywały pocztówki.

Na stronie ozdobnej pocztówek pojawiły się rysunki symboli oraz ważnych i ciekawych, zdaniem dzieci, miejsc w Opalenicy.

Na odwrocie pocztówek, dzieci zamiast tradycyjnych pozdrowień, pisały logopedyczne wyliczanki. W ten sposób, przy okazji, utrwalały poprawną wymowę, wzbogacały słownictwo, rozwijały umiejętności komunikacyjne. Uczyły się także prawidłowego zapisu adresu oraz gdzie naklejamy znaczek pocztowy.

Celem tych zajęć było również nawiązanie kontaktu z dziećmi z innej szkoły, a dzięki temu poznawanie nowych miejscowości oraz promowanie naszego miasteczka w innym rejonie Polski.

Do akcji “Na trudne słówka logopedyczna pocztówka” włączyła się Szkoła Podstawowa im. Bojowników o Wolność Ziemi Babimojskiej w Babimoście, do której wysłaliśmy nasze prace. My również otrzymaliśmy widokówki od naszych kolegów i koleżanek  z tejże szkoły.

Niewątpliwie zajęcia te, oprócz walorów edukacyjnych, dały dzieciom dużo radości, a niektórzy odkryli w sobie talent plastyczny.

A to pocztówki otrzymane od naszych kolegów i koleżanek ze szkoły z Babimostu:

Share This
Skip to content