Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Jak co roku w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości obchodzimy uroczyście, dbamy o przypomnienie historii wydarzeń, które doprowadziły do utraty najważniejszej wartości dla człowieka – wolności. Każdy kto zagościł w podwoje naszej szkoły zauważył, że ten dzień traktujemy niezwykle poważnie i z należnym mu szacunkiem, gdyż uczniowie oraz pracownicy szkoły ubrani byli odświętnie, a wielu zaprezentowało własnoręcznie na lekcji wykonany kotylion. Wcześniej przygotowujemy się do obchodów tego dnia (dekoracja okien, tematyczne gazetki w salach, korytarzach) starając się zaangażować jak najwięcej uczniów do wspólnego świętowania zarówno przy ul. Farnej jak i Poznańskiej.

Nie zabrakło w tym dniu prezentacji ,,Lekcja patriotyzmu- kl. 8b”,, Święto niepodległości”, odśpiewania przez całą społeczność szkolną ,,Mazurka Dąbrowskiego” w ramach ogólnopolskiego projektu,, Szkoła do hymnu”. W salach lekcyjnych na gazetkach pojawiły się wystawy prac dziecięcych przedstawiających nasze symbole narodowe, ilustrujące legendy z Polski,  piosenki i wiersze związane z tematyką niepodległości i wolności. Wspólnie wykonana wiązanka kwiatów została złożona przez przedstawicieli SU pod Pomnikiem Obrońców Wiary i Ojczyzny. Na wszystkich zajęciach poruszana była tematyka patriotyczna.

Obchody tego wydarzenia zapoczątkowały realizację w naszej szkole projektu edukacyjnego pt. ,,Droga do niepodległości”. Następne działania patriotyczne podczas obchodów Święta Szkoły- imieniny Patrona, a zakończy projekt cykl edukacyjny poświęcony pamięci Powstania Wielkopolskiego.

Zapraszamy do obejrzenia  naszych szkolnych, patriotycznych poczynań zarówno na stronie jak i Facebooku szkoły . 🙂

Hymn Polski -> https://youtu.be/ZrjjcXTDs9I
Lekcja patriotyzmu -> https://bit.ly/3nmcZOE
Święto Niepodległości 11 listopada -> https://bit.ly/3ChZ9AR

ul. Farna

ul. Poznańska

 

Share This
Skip to content