Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Kamil Szofer 6a, Bartosz Stachowski 6b, Ada Wierzbińska 6b, Andrzej Kroma 8c i Kajetan Rothe 8c to miłośnicy historii. Godnie reprezentowali szkołę w: XIII WIELKOPOLSKIM KONKURSIE HISTORYCZNYM im. ks. prof. Edwarda Nawrota, który odbył się 19 października w Szkole Podstawowej nr 28 w Poznaniu.
Tematyka konkursu wpisywała się w przypadającą w bieżącym roku 80 Rocznicę wybuchu II wojny światowej: “II WOJNA ŚWIATOWA ROZPOCZĘŁA SIĘ W POLSCE. KAMPANIA WRZEŚNIOWA 1939 ROKU”
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów dziejami Polski , poszerzenie wiedzy na temat państwa polskiego ,budzenie szacunku młodych rodaków wobec dawnych patriotów oraz utrwalenie ważnych wydarzeń historycznych .
Uczniowie musieli zmierzyć się z testem do którego przygotowywali się wraz z panią Moniką Garczarek studiując wskazane materiały. W konkursie brało udział 165 uczniów z całej Wielkopolski. Wszyscy nasi podopieczni znaleźli się w pierwszej grupie , uzyskując powyżej 50% poprawnych odpowiedzi.Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom , nagrodę książkową oraz słodycze .
Było to kolejne doświadczenie i motywacja do dalszej pracy.

Share This
Skip to content