Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W dniu 6 lutego uczniowie klasy 7A wraz z opiekunami: Sylwią Raj-Marchocka i Kingą Komorowską udali się na wycieczkę do Poznania. Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Bramy Poznania ICHOT-pierwszego w Polsce centrum interpretacji dziedzictwa, które przy pomocy nowych technologii łączy opowieść o dziejach katedralnej wyspy, rozwoju miasta Poznania z narracją o początkach Państwa Polskiego i Ostrowa Tumskiego. Uczestnicy wycieczki za pomocą audio przewodników zwiedzali obiekt w języku angielskim. Następnie odbyła się lekcja edukacyjna „How is the duke’s family?”. Uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia Mieszka I. Celem było kształtowanie umiejętności wypowiedzi w języku angielskim oraz trening współpracy i dobrej rywalizacji podczas pracy w grupach.

Dużą atrakcją wycieczki była wizyta w Enigma Escape Rooms czyli w tajemniczych pokojach zagadek. Klasa została podzielona na kilkuosobowe grupy, które zostały wyznaczone do poszczególnych pokoi tematycznych: Alchemik, Alicja w Krainie Czarów, Gdzie jest Sherlock i Misja: Lodówka. Uczniowie mieli dokładnie godzinę żeby rozwiązać wszystkie skomplikowane zagadki i uwolnić się z pokoju. Wszystkim uczestnikom udało się tego dokonać przed upływem wyznaczonego czasu. Ta emocjonująca gra łącząca sprawność fizyczną, inteligencję, błyskotliwość i logiczne myślenie była świetną zabawą oraz niestandardowym spędzeniem czasu z przyjaciółmi.

Sylwia Raj-Marchocka

Share This
Skip to content