Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

17.01. Uczniowie kl. 3F i 3G wraz z wychowawcami i opiekunami, wybrali się do kina Cinema City Poznań Plaza na seans filmowy pt.: „Hubble 3D”. Wrażenia potęgowały okulary trójwymiarowe, które uczestnicy wycieczki otrzymali przed wejściem na salę. W filmie przedstawieni zostali astronauci, których zadaniem było naprawienie teleskopu Hubble’a. Była to bardzo niebezpieczna misja, zakończona sukcesem. Mieliśmy okazję zobaczyć m.in.  naszą planetę z przestrzeni kosmicznej, gwiazdy, skafander astronauty, a także wnętrze statku kosmicznego.

To, co wzbudziło naszą szczególną ciekawość, było przygotowywanie posiłków we wnętrzu statku.

Po bardzo ciekawym filmie, zaproszono nas na warsztaty, które w bardzo ciekawy sposób prowadził nauczyciel jednej z poznańskich szkół. Doświadczenia, które nam zaprezentował wywarły na nas ogromne wrażenie. Mieliśmy też okazję sprawdzić naszą wiedzę, gdyż na wstępie prowadzący zadawał nam szereg pytań. Uczniowie zostali pochwaleni za szeroką wiedzę i zainteresowanie Kosmosem. To był bardzo udany wyjazd, który na długo zostanie w naszej pamięci.

Share This
Skip to content