Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

XIX MISTRZOSTWA GMINY
W WIELOBOJU SPRAWNOŚCIOWYM KLAS I-III
O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ  Z ODDZIAŁĄMI DWUJĘZYCZNYMI W OPALENICY

Mamy podium – BRĄZ!!!

30 listopada br.  w hali OSiR w Opalenicy odbyły się XIX Mistrzostwa Gminy w Wieloboju Sprawnościowym klas I-III. Konkurencje sportowe stanowiły część obchodów Święta Patronów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy- Andrzeja i Władysława Niegolewskich. Współorganizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opalenicy.

W zawodach uczestniczyli  najmłodsi reprezentanci szkół  z Daków Mokrych,  Porażyna,  Urbanowa,  Wojnowic, Rudnik i Opalenicy. Było wiele emocji.  12- osobowe zespoły rywalizowały w 8 konkurencjach: tory przeszkód, sztafeta wahadłowa z pałeczkami, skakanka długa, slalom z krążkiem i kijem od unihokeja, rzut beretem do bramki, skoki dodawane i rzuty woreczkami do leżącego na parkiecie hula hop. Najmłodszych sportowców  gorąco dopingowała licznie zebrana publiczność.

   Oto wyniki XIX Mistrzostw Gminy w Wieloboju Sprawnościowym klas I-III:

I miejsce- SP Dakowy Mokre,
II miejsce SP Wojnowice,
III miejsce SP Opalenica.

Kolejne miejsca zajęły drużyny  SP Porażyn, SP Rudniki, SP Urbanowo. Wszystkie reprezentacje szkół otrzymały pamiątkowe puchary, a zawodnicy trzech zwycięskich ekip nagrodzeni zostali medalami.

  Głównym celem imprezy była popularyzacja aktywności ruchowej wśród najmłodszych dzieci szkół podstawowych,  wyłonienie najsprawniejszej reprezentacji szkoły na poziomie edukacji wczesnoszkolnej w gminie, przestrzeganie zasad” fair play” we współzawodnictwie . Na zakończenie turnieju Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy pani Bernadeta Maciejewska podziękowała drużynom za wzorową postawę oraz zaprosiła je na przyszłoroczne zawody.

Brązowa” drużyna z Opalenicy przygotowana przez panie Mirosławę Dembinę i Małgorzatę Roszkiewicz wystąpiła w następującym składzie: Nadia Ranecka, Michalina Zbierska, Jagna Neumann, Anna Bielawa, Lena Pajchrowska, Milena Kaczmarkiewicz, Bartosz Szemis, Aleks Ranecki, Łukasz Galas, Ignacy Piesik, Ksawery Neumann,  Nikodem Loliga, Adrian Okoniewski . GRATULACJE! Byliście Wspaniali!!!

Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opalenicy pani Bernadeta Maciejewska dziękuje p. Krzysztofowi Mądremu- dyrektorowi OSiR w Opalenicy oraz nauczycielom wychowania fizycznego i przygotowującym drużyny za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu zawodów.

Mirosława Dembina

Share This
Skip to content