Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W środę, 4 października w Nowym Tomyślu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Pierwsze do boju przystąpiły dziewczęta z klas 4-6, które po zaciętej walce wywalczyły srebrne medale. W sztafecie tej pobiegły: Daria Szajek, Olga Andrzejewska, Joasia Bielawa, Marta Konopska, Julka Kleszcz, Nikola Miller, Marysia Borecka oraz Zuzia Bręk.

Następnie na starcie stanęli chłopcy walczący w tej samej kategorii wiekowej. Biorąc pod uwagę stosunkowo młody wiek naszych sportowców, czwarte miejsce jest niewątpliwym sukcesem. Sztafetę tworzyli: Kuba Borowczak, Igor Targosz, Olaf Troszczyński, Adrian Dziamski, Oskar Kaczmarek, Antek Jakubowski, Patryk Paryzek i Mikołaj Garczarek.

Pechowo zaczęła się rywalizacja z udziałem dziewcząt z klas 7, które jako jedyne siódmoklasistki podjęły walkę z gimnazjalistkami. Gdyby nie kontuzja jednej z naszych zawodniczek, stanęłyby z pewnością na podium. Ostatecznie rywalizację zakończyły na miejscu czwartym. W składzie tej sztafety znalazły się: Zuzia Biegańska, Anielka Fertig, Kinga Kosicka, Oliwia Kocińska, Tosia Batura, Dominika Okoniewska, Marika Kęsy, Jagna Trzeciak, Klaudia Zimna i Roksana Drzymała.

Jako ostatni na starcie pojawili się chłopcy z klas 7, którzy równie dzielnie walczyli z gimnazjalistami i zajęli szóste miejsce. W naszej drużynie biegali: Jędrzej Kubiak, Mikołaj Chwirot, Kamil Gałkowski, Dominik Ochnio, Aleksy Błażewicz, Sebastian Giel, Kajtek Nowak, Hubert Zimny, Eryk Hałasik oraz Oskar Adamczak. 

Zawody były też okazją do podsumowania całorocznych zmagań sportowych w poprzednim roku szkolnym. Po ostatecznym podsumowaniu okazało się, że Szkoła Podstawowa w Opalenicy zajęła w całorocznej rywalizacji 2 miejsce,  ulegając nieznacznie nowotomyskiej “jedynce”.

Share This
Skip to content