Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

            27 września 2017 roku na boisku szkolnym odbył się apel z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

            Uczniowie z klas 5b i 6b wraz z zespołem „Akolada” zaprezentowali montaż    słowno-muzyczny, podczas którego przypomnieli swoim koleżankom i kolegom najważniejsze wydarzenia z okresu bohaterskiej walki Polaków o wolność kraju. Przedstawili oni również utwory poetyckie o tematyce patriotycznej, były to m.in. wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czy Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

            Apel uatrakcyjniła inscenizacja w wykonaniu dziewcząt i chłopców z klas 7a i 7b, która doskonale oddała atmosferę tamtych wojennych dni. Przed publicznością pojawili się umundurowani żołnierze dzielnie walczący w obronie ojczyzny, sanitariuszki opatrujące rannych oraz ludność cywilna. Warto podkreślić, że mundury oraz wszystkie militarne rekwizyty pochodziły z prywatnych zbiorów ucznia naszej szkoły Jędrzeja Skorlińskiego i zaprezentowano je dzięki pomocy i uprzejmości rodziców – państwa Patrycji i Grzegorza Skorlińskich.

            Na zakończenie uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami odśpiewali hymn Polski. Ta niecodzienna lekcja historii wzbudziła duże zainteresowanie całej społeczności szkolnej. Z pewnością wspomnienia z przedstawionych wydarzeń pozostaną na długo w naszej pamięci. Uczniów przygotowały panie Mirosława Ginter i Mariola Borowiak, a o oprawę muzyczną zadbał pan Mateusz Hojan.

                                                                                            Mariola Borowiak

Share This
Skip to content