Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Pod koniec ubiegłego roku szkolnego kilkunastu uczniów klas czwartych i piątych z naszej szkoły wzięło udział w konkursie „List do taty” organizowanym przez Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP oraz zespół Tato.Net Fundacji im. Cyryla i Metodego pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka. Podczas zajęć języka polskiego i godzin wychowawczych zaprezentowane zostały zagadnienia związane z  rolą ojca w życiu dziecka. Następnie uczniowie mieli za zadanie  napisać list na temat: „Kim jest i co dla mnie znaczy mój tata”.

Na początku września ogłoszono wyniki zmagań okręgowych. Nad ich przebiegiem  czuwał senator RP Jan Filip Libicki. Okazało się, że w gronie dwunastu wyróżnionych znalazła się uczennica klasy 6c Jagoda Hegenbarth, którą w konkursowych działaniach wspierała nauczycielka języka polskiego Agnieszka Bręk- Świtalska.

W poniedziałek, 18 września 2017 r. Jagoda wraz ze swym tatą wzięła   udział w gali wręczenia nagród w Zespole Szkół w Obornikach. Podczas tej uroczystości otrzymała plecak i list gratulacyjny podpisany przez senatora RP  Jana Filipa Libickiego. Ponadto wiosną weźmie udział w wycieczce do Warszawy, podczas której odwiedzi  Senat RP i Muzeum Powstania Warszawskiego.

Gratulujemy wyróżnienia!

W imieniu senatora Jana Filipa Libickiego zapraszamy uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Share This
Skip to content