Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Z okazji Majowych Dni Książki w Szkole Podstawowej w Opalenicy biblioteka szkolna zaproponowała uczniom i nauczycielom szereg działań, które miały na celu zwrócić uwagę na książkę i czytelnictwo. Przez cały rok uczniowie szczególne klas młodszych prowadziły zeszyty lektur i przeczytanych książek. Ta najładniejsze znalazły się na szkolnej wystawce. Następna: „Wystawka książek zapomnianych” obudziła wspomnienia szczególnie dorosłych, gdyż na nią składały się książki stare, po które już nikt nie sięga. Korytarz szkolny ozdobiły prace plastyczne związane z książką, z projektowaniem okładki do książki lub ilustracji książkowej. Akcja „Cała szkoła czyta dzieciom” polegała na tym, że w wybranym dniu o jednej godzinie wszyscy nauczyciele czytają swoim uczniom 20 minut wybraną przez siebie książkę. Popularnością wśród uczniów cieszy się coroczna akcja „Książka dla biblioteki”.  Przyjmujemy książki i lektury dla dzieci, które wspomogą nasze biblioteczne zasoby. Dziękujemy przede wszystkim rodzicom, którzy są otwarci na naszą propozycję.

Nasze szkolno-biblioteczne Majowe Dni Książki zamyka impreza pt. „Noc w bibliotece”.  40 uczniów w tym kółko biblioteczne i klasa 2H z wychowawcą Dorotą Kaczmarek miała okazję wziąć udział w wcześniej przygotowanych atrakcjach i spędzeniu nocy w szkole. Hasłem przewodnim były książki Grzegorza Kasdepke, którego na zaproszenie Centrum Kultury i Biblioteki mieliśmy okazję gościć w Opalenicy.  Uczniowie  brali udział w „książkowych przeplatańcach”, „plastycznych opowieściach”, „z książką nam do twarzy” czy też w nocnych podchodach i zabawach z detektywem Pozytywką. Następnego dnia rano nasi nocni bywalcy zadowoleni i pełni wrażeń opuszczali szkołę.

Karolina Mądra

Share This
Skip to content