Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W poniedziałek 15 VI 2017 r. czworo uczniów Szkoły Podstawowej w Opalenicy: Zuzanna Zapłata i Jakub Adamczak z klasy 5c oraz Ksawery Kotwica i Antoni Pewiński z klasy 4c przystąpiło do ostatniego już etapu XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce.  Organizowany jest on przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną  oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Finał wojewódzki odbywał się w trzech miejscowościach Wielkopolski. Opaleniccy regionaliści pisali  test w Szkole Podstawowej w Manieczkach.

W piątek na stronie Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Wielkopolski opublikowano wyniki etapu wojewódzkiego. Dwaj uczniowie zdobyli tytuł laureata XXI Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce:

-Jakub Adamczak (zajął II miejsce, był także laureatem poprzedniej edycji konkursu)

-Antoni Pewiński (zajął III miejsce).

Natomiast Zuzanna Zapłata i Ksawery Kotwica finalistami tegoż konkursu.

Od wielu już lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Opalenicy działający w Kole Młodych Regionalistów pod kierunkiem p. Hanny Gmerek odnoszą sukcesy na poszczególnych szczeblach Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Niemalże co roku docierają do finału wojewódzkiego i zdobywają tytuł laureata.

Tegoroczni zwycięzcy 12 czerwca  wezmą udział w gali wręczenia nagród w Luboniu.

 Gratulacje dla finalistów i laureatów!

Share This
Skip to content