Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Wtorek 21 marca był swoistym dniem dla naszej społeczności szkolnej. Odwiedziła nas wyjątkowa osoba, którą jest  Siostra Tadeusza.

Dominikanka, która od 1999 roku pracuje w Kamerunie, była już gościem w naszej szkole niespełna dwa lata temu. Już wtedy, wizyta jej wywarła na nas  niesamowite i niezapomniane wrażenie. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że siostra  ponownie złożyła u nas wizytę.

Podczas spotkania z uczniami  misjonarka z niesamowitym entuzjazmem opowiadała  o życiu tamtejszych dzieci i ich rodzin, pokazywała ciekawe filmy, przybliżała kulturę i opisywała codzienne życie. Swoje opowieści umilała bogatymi anegdotami  i legendami  oraz bajkami.

W życiu kieruje się maksymą życiową „Życie jest piękne”, która wydaje się trudna, wręcz nieosiągalna w warunkach codziennych zmagań. Jednak postawa siostry, jej wielka miłość, miłość do bliźniego dodaje daje nam powody by sadzić inaczej.

Naszym sercom, sercom dzieci  również bliska jest pomoc najuboższym dzieciom oraz zapewnienie im podstawowych potrzeb. Bierzemy udział w akcjach misyjnych:

-„Podaj mydło”

– „Kup pan szczotkę”

– czy obecnie „Opatrunek na ratunek”.

W codziennym życiu kierujemy się  słowami Papieża Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to co posiada lecz prze to czym dzieli się z innymi”. Aktywnie wspieramy osoby potrzebujące, organizujemy i bierzemy udział w wielu akcjach charytatywnych.

Siostro, dziękujemy za cenną lekcję:).

Katarzyna Kurek-Brzyk

Share This
Skip to content