Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

21 maja 2016 r. troje uczniów Szkoły Podstawowej w Opalenicy: Jakub Adamczak z kl. 4c, Justyna Nowakowska z kl.6a oraz Julia Stefańska z kl. 6d wzięło udział w finale wojewódzkim XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce, który odbył się w Śremie.

Jakub Adamczak wywalczył tytuł laureata, zajmując II miejsce!

Justyna Nowakowska oraz Julia Stefańska zostały finalistkami etapu wojewódzkiego.

Uczniowie ci przez cały rok na zajęciach Koła Młodych Regionalistów pod kierunkiem Hanny Gmerek zdobywali wiedzę na temat historii, zabytków, zasobów przyrodniczych Wielkopolski, znanych Wielkopolan oraz gwary. Przeszli pomyślnie etap szkolny (XII 2015 r.), powiatowy (II 2016 r.), rejonowy (III 2016 r.), by w końcu znaleźć się w finale wojewódzkim. Na każdym etapie musieli poszerzać swoją wiedzę o kolejne kręgi tematyczne. Eliminacje wojewódzkie polegały na napisaniu testu obejmującego wiadomości z wszystkich etapów. Aby zostać laureatem, należało zdobyć 90% punktów.

Jakub weźmie udział w uroczystości podsumowującej XX Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce, która odbędzie się w połowie czerwca w Swarzędzu.

Gratulacje dla laureata i finalistek!

Share This
Skip to content