Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Martin Buber mówi, że ”każde prawdziwe życie polega na spotkaniu”(…) Spotkaniu, które wzbogaca wewnętrznie. Teatr szkolny jest właśnie tą przestrzenią, w której na wiele różnych sposobów może zaistnieć spotkanie i kontakt – dziecka z sobą samym i ze światem. Uczniowie mojej grupy lubią bawić się w teatr i chętnie prezentują swoje umiejętności podczas konkursów, festiwali i przeglądów. Nasz teatr to zabawa twórcza. Podczas spotkań bawimy się w teatr, bo zabawa jest bliska każdemu dziecku. W tym zespole poznajemy reguły i zasady teatru, bawiąc się improwizujemy, nieustannie ćwiczymy swoje możliwości psychiczne, fizyczne, emocjonalne, intelektualne.

Grupa teatralna „PEREŁKA” istnieje od ponad dwudziestu lat. Założycielką i instruktorką zespołu oraz autorką scenariuszy i reżyserem prezentowanych przez grupę przedstawień jest nauczycielka Szkoły Podstawowej w Opalenicy Renata Knop. Młodzi aktorzy chętnie dzielą się swoimi umiejętności podczas przeglądów, konkursów i festiwali.

22 marca 2016 r. zespół uczestniczył w Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Teatr w walizce” w Nowym Tomyślu i odniósł kolejny sukces – 1 miejsce !!!!

Młodzi aktorzy zakwalifikowali się także kolejny raz do finału Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski „Dzień Dobry Sztuko” i 22 kwietnia w Suchym Lesie będzie można obejrzeć w ich wykonaniu spektakl pt.: „Bajka nowa prostokątna i kwadratowa”. ZAPRASZAMY!

Renata Knop

 

Share This
Skip to content