Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

20151002_122528_Burst01Od 30.09 do 2.10.2015r.w ramach kontynuacji akcji „Sprzątania świata” oraz „Święta drzewa”, które będziemy obchodzić 10 października, przeprowadzono zbiórkę makulatury i puszek aluminiowych. Zbiórka przebiegała pod hasłem „Zbieraj makulaturę ratuj konie”. Akcja „Zbieraj makulaturę, ratuj konie” jest częścią programu Święto Drzewa. Uczestnicząc w akcji Klubu Gaja, segregujemy papier i pomagamy ludziom oraz zwierzętom. W Polsce przeznacza się na ubój 66 tys. koni rocznie. Na rzeź trafiają młode konie hodowane na mięso lub wykorzystane w ciężkich pracach (polowych, leśnych) oraz wykluczone ze sportu. Także te zaniedbane i schorowane. Prośby, kierowane do Klubu Gaja, o ratunek dla koni to kilkadziesiąt takich spraw w roku. Klub Gaja wykupuje zwierzęta przeznaczone na rzeź, chore lub te, których właściciele nie mogą dłużej utrzymywać. Znajduje dla nich nowe domy, wspiera ich utrzymanie i leczenie, monitoruje stan adoptowanych zwierząt. Konie trafiają m.in. do organizacji, które prowadzą hipoterapię chorych, do małych gospodarstw lub do agroturystyki. Do tej pory Klub Gaja uratował już 50 koni!

Zbiórka makulatury została zakończona, zebraliśmy: 980 kg makulatury i 68 kg aluminiowych puszek. Uzyskane środki zostaną przekazane w części na konto akcji „Zbieraj makulaturę ratuj konie” oraz na zakup roślin ozdobnych do szkoły.

Zbiórkę zorganizowała i przeprowadziła Elżbieta Kaczmarek

Share This
Skip to content