Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

6W dniu 11 maja w naszej szkole gościł znany pisarz, autor wielu przygodowych książek dla dzieci i młodzieży  Krzysztof Petek.  Przyjechał na zaproszenie  dyrektora Biblioteki Publicznej p. Ewy Grabowskiej toteż na spotkaniu nie zabrakło bibliotekarzy z zaprzyjaźnionej biblioteki współpracującej z naszą szkołą. Ucznowie klas 4-6 mieli okazje  zetknąć się z pisarzem i reportażystą, dziennikarzem i organizatorem obozów przetrwania dla młodzieży w jednej postaci. Petek opisując prawdziwe życie i prawdziwe problemy naszego świata proponuje „kino akcji”, które wciąga czytelnika i nie pozwala mu się oderwać od lektury. Pomimo znacznego spóźnienia pisarza spotkanie należało do ciekawych i niezapomnianych.

K. Mądra

Share This
Skip to content