Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

824 kwietnia 2015r. zespół  podczas finału X Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski „Dzień Dobry Sztuko” w Suchym Lesie prezentował spektakl pt.: „Click” – scenariusz i reżyseria Renata Knop (opiekun grupy) i otrzymał nagrodę   WOJCIECHA, czyli Grand Prix Przeglądu  oraz 1 nagrodę Młodzieżowego Jury.

Dlaczego akurat WOJCIECHY? Bo Gmina Suchy Las jest dla teatrów miejscem szczególnym. W nieistniejącej już miejscowości Glinno, niedaleko Suchego Lasu, 9 kwietnia 1957r. urodził się Wojciech Bogusławski, twórca Polskiego Teatru Narodowego, aktor, reżyser, śpiewak, autor wielu sztuk, trzykrotny dyrektor Teatru Narodowego, założyciel polskich teatrów w Kaliszu, Lwowie, Wilnie, Gdański, Grodnie, Białymstoku i Poznaniu. Organizatorami X Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski DZIEŃ DOBRY SZTUKO 2015 była  Poznańska Fundacja Artystyczna oraz Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las.  Rada Artystyczna Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski przyjęła i zapoznała się z 38 zgłoszeniami w 4 kategoriach nadesłanymi z całej Wielkopolski.  Zgodnie z regulaminem wybrała 16 zespołów, które zakwalifikowały się do Finału X Przeglądu Młodego Teatru Wielkopolski „Dzień Dobry Sztuko” 2015r. Wśród wyróżnionych teatrów była także Grupa Teatralna „PEREŁKA”, która finał w kategorii grup młodszych wygrała.

Dziękujemy organizatorom,   Burmistrzowi Opalenicy, Dyrektorowi  Szkoły oraz Rodzicom za wsparcie oraz okazję do zaprezentowania swojego spojrzenia na rzeczywistość, za umożliwienie spotkania z grupami z całej Wielkopolski i wymianę doświadczeń.

 

Share This
Skip to content