Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

DSC_0260110 szóstoklasistów przystąpiło dziś do swojego pierwszego poważnego egzaminu. W tym roku test miał nową formułę, składał się z dwóch części. Pierwsza z nich sprawdza wiadomości i umiejętności z języka polskiego i z matematyki, w tym wykorzystywanie wiadomości i umiejętności z tych przedmiotów w zadaniach osadzonych w kontekście historycznym lub przyrodniczym. Uczeń ma do rozwiązania zarówno zadania zamknięte (w takich zadaniach wybiera jedną poprawną odpowiedź spośród kilku podanych), jak i otwarte (sam udziela odpowiedzi). Pierwsza część sprawdzianu rozpoczęła się o godz. 9.00  i trwała 80 minut. Dla uczniów, którym przysługuje wydłużony czas pisania sprawdzianu, np. dyslektyków, ta część trwała 120 minut.

Po przerwie, o godz. 11.45, rozpoczęła się druga część sprawdzianu – test z języka obcego. Szóstoklasiści, którzy przystąpili do sprawdzianu są pierwszym rocznikiem, w którym wszyscy uczniowie już od pierwszej klasy obowiązkowo uczą się języka obcego. W tej części sprawdzianu wszystkie zadania rozwiązywane przez uczniów były zamkniętymi, trzech uczniów rozwiązywało zadania w języku angielskim, 107 w języku niemieckim.  Ta część sprawdzianu trwała 45 minut, w przypadku dyslektyków – 70 minut. Wyniki uczniowie poznają 29 maja.

 

 

Share This
Skip to content