Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

DSC_0032Rekolekcje Wielkopostne w Szkole Podstawowej w Opalenicy w tym roku odbyły się w dniach 19 – 20 marca.  Głosił je ksiądz Michał Nowacki. Zgodnie z ich tematem, który brzmiał: ,,Niebo istnieje naprawdę, rekolekcjonista wskazał w swym nauczaniu, poprzez niezwykle trafne porównania, co jest niezbędne, aby zostać zbawionym.
Oprócz nauki, wspólnego śpiewu, spowiedzi, Mszy świętej i Drogi Krzyżowej przygotowanej przez nauczycieli i uczniów w kościele, dzieci uczestniczyły w zajęciach w szkole. Uczniowie klas IV-VI obejrzeli film fabularny ,,Niebo istnieje naprawdę”, a młodsi kreskówkę ,,Ojcze nasz”. Następnie wykonywano prace plastyczne  do tematu rekolekcji, z których część została wyeksponowana w szkole, a niektóre zostały zabrane do domów.
Ponadto w placówce gościliśmy ojca Alojzego z woźnickiego wzgórza Wyrwał, który spotkał się z uczniami klas pierwszych i szóstych, aby przekazać im prawdę, że miłość bliźniego jest drogą do nieba.
Pomocą w przeprowadzeniu rekolekcji służyli wszyscy pracownicy szkoły. Był to niewątpliwie czas , który umocnił nas w przygotowaniu do Świąt Wielkanocnych.

Share This
Skip to content