Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

85-lecie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy

Przebieg Jubileuszu miał wiele odsłon i trwał przez kilka dni.
Uroczystości rozpoczęły się od balu dla najmłodszych uczniów klas 0-III w dniu 26.11.18r w auli przy ul Farnej i dyskoteki andrzejkowej w dniu 29.11.18r. w sali gimnastycznej przy ul. Poznańskiej.
Zarówno 30.11.18r. jak i 01.12.18r. były wyjątkowymi, niezapomnianymi dniami, pełnymi dobrych emocji, radosnych i wzruszających spotkań, wspomnień i refleksji.
Dnia 30.11.18r. cała społeczność szkolna o godz. 8.00 uczestniczyła we Mszy Świętej w intencji pracowników i uczniów Szkoły w kościele pw. Św. Mateusza w Opalenicy. Następnie barwnym korowodem udaliśmy się do hali OSiR , by wziąć udział w uroczystej akademii okolicznościowej, przygotowanej przez dyrekcję , nauczycieli i uczniów naszej szkoły. Nie zabrakło montażu słowno- muzycznego, wierszy, piosenek, zespołów wokalno- instrumentalnych. W scence historycznej przybliżone zostały postaci naszych patronów: Andrzeja i Władysława Niegolewskich. Pamiętano również o sponsorach, przyjaciołach szkoły. Za bezinteresowną pomoc, ofiarność okazaną naszej Szkole cała społeczność szkolna podziękowała im za to. O godz. 11.00 odbyły się XX Mistrzostwa Gminy w Wieloboju Sprawnościowym klas I-III o Puchar Dyrektora SP Opalenica. Nasza reprezentacja zdobyła srebro, ustępując dwoma punktami Złotej Drużynie ze Szkoły Podstawowej w Porażynie. Puchary, dyplomy i medale zwycięskim drużynom wręczyli : Dyrektor SP Opalenica p. Grażyna Szulc oraz Dyrektor OSiR p. Krzysztof Mądry. Po części sportowej społeczność udała się do budynków szkolnych , by zwiedzać okolicznościowe wystawy oraz do Auli Kulturalno- Rozrywkowej w Opalenicy na przedstawienie pt.,, Jaś Landrynek”.
Centralnym punktem oficjalnej części obchodów 85-lecia istnienia Szkoły Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi była uroczysta Gala Jubileuszowa, która odbyła się w auli przy ul. Farnej dnia 01.12.18r. Ważnym punktem tej części akademii były przemówienia. W pierwszej kolejności głos zabrała pani dyrektor Grażyna Szulc, która przypomniała nie tylko znamienitą przeszłość opalenickiej podstawówki, lecz również nakreśliła ambitne plany jej rozwoju. Następnie głos zabrali zaproszeni goście.
Na widowni nie zabrakło nikogo, kto w jakikolwiek sposób nie zetknął się ze szkołą w ciągu 85 lat jej istnienia: znamienitych gości, którzy piastują ważne w naszym regionie stanowiska, rodziny Niegolewskich, absolwentów, obecnych uczniów i rodziców, aktualnych i byłych nauczycieli oraz pracowników szkoły, emerytowanych dyrektorów oraz wielu przyjaciół – w tym przedsiębiorców i pracodawców . Gala 85-lecia istnienia placówki uświetniona została występami młodych, szkolnych artystów oraz niespodzianką – chórem nauczycielskim , wykonującym piosenkę dla zebranych gości pt.,, Witajcie w naszej szkole”. Uroczystość w tym miejscu zakończyła się zaproszeniem do dalszego udziału w obchodach 85-lecia istnienia w drugim budynku przy ul. Poznańskiej. W sali gimnastycznej na zaproszonych gości czekały występy artystyczno- sportowe w wykonaniu naszych podopiecznych. Kolejny punkt obchodów miał bardziej kameralny i mniej oficjalny wymiar. Szacowni goście mieli możliwość odwiedzenia sal lekcyjnych, obejrzenia różnych prezentacji multimedialnych, ekspozycji szkolnych,,, Sali Pamięci”, w której odwiedzający mogli zapoznać się z kronikami i zdjęciami z różnych ważnych momentów historii naszej szkoły. Spotkanie w kawiarenkach było okazją do prowadzenia rozmów towarzyskich, przywoływania przeżyć z lat szkolnych i dzielenia się wzruszeniami związanymi z Jubileuszem. Dzień ten pokazał, że są jeszcze „…miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina”. Takim miejscem jest z pewnością Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A i Wł. Niegolewskich w Opalenicy.
Dyrekcja Szkoły

Fotorelacja z Uroczystości Jubileuszowych

Władze szkoły

Dyrektor - Grażyna Szulc
Wicedyrektor - Joanna Walkowiak
Wicedyrektor - Katarzyna Ciechańska
Wicedyrektor - Sebastian Szaferski

Rada rodziców

Przewodnicząca - Karolina Karłowska
Zastępca przewodniczącego - Anna Grabowska
Skarbnik - Anna Matulewicz-Wójcik
Sekretarz - Agnieszka Czubala

Dane teleadresowe

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy
ul. Poznańska 37,
64-330 Opalenica

Deklaracja dostępności

Kontakt e-mail

Sekretariat
kontakt(at)spopalenica.pl

Rada Rodziców
radarodzicow(at)spopalenica.pl

Problemy techniczne
pomoc(at)spopalenica.pl

Share This
Skip to content