Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
6. grudnia odbyła się kolejna już w tym roku szkolnym wycieczka zagraniczna. Uczniowie klas 6 – 8 wraz z opiekunami  mieli okazję zobaczyć Drezno. Zwiedzanie rozpoczęło się od odwiedzin Mleczarni Braci Pfund. Jest to dawna mleczarnia, a dokładnie sklep, w którym na przełomie XIX/XX wieku dojono krowy  na oczach klientów. Obecnie jest ona uznawana  za najpiękniejszy tego typu obiekt na świecie. Obok znajdował się sklep z różnymi rodzajami musztardy, które można było najpierw skosztować, a następnie zakupić. Kolejnymi punktami programu było: Zwinger  – wejście na dziedziniec, Opera Sempera – dawny Teatr Dworski, Zamek – rezydencja królewska wraz kościołem katolickim Hoffkirche (św. Trójcy), Augustusstrasse ? 102 metrowy orszak królewski rodziny Wettynów wykonany z miśnieńskiej porcelany, Tarasy nad Łabą, Frauenkirche – kościół odbudowany po zniszczeniach spowodowanych nalotami dywanowymi w 1945 r. oraz Muzeum Komunikacji ? wielopiętrowe, multimedialne muzeum związane z różnymi dziadzinami transportu i komunikacji. Najważniejszym celem wycieczki był jednak jarmark bożonarodzeniowy, gdzie uczniowie mogli zakupić pamiątki lub skosztować niemieckich specjałów.
Mimo deszczowej pogody był to dla wszystkich niezapomniany czas.
Share This
BIP
Przejdź do treści