Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W ramach realizacji innowacji pt. “Od najmłodszych lat z kodowaniem za pan brat” oraz programu Laboratoria Przyszłości uczniowie naszej szkoły mają możliwość pracy między innymi z robotami Genibot.
Genibot to bardzo inteligentny robot do nauki programowania. Potrafi poruszać się w różnych kierunkach, mówić, wygrywać dźwięki, a nawet liczyć. Uczy dzieci poprzez zabawę i doświadczenie, rozwija myślenie logiczne i wyobraźnię. Praca z Genibotem podnosi efektywność nauki kodowania i programowania. Podczas zajęć dzieci kodowały Genibota za pomocą specjalnych kart. Ten sposób kodowania nie jest trudny i właściwie identyczny z tym, który wykorzystujemy używając symboli graficznych na macie do kodowania.
Kodowanie i programowanie to innowacja, która uczy wielu umiejętności kluczowych, świadomego korzystania z technologii, analizowania informacji, wykorzystywania wiedzy w praktyce, kreatywności, samodzielnego dochodzenia do rozwiązań i pracy w zespole. Uczniowie nabywają wszystkie te umiejętności nieświadomie, na drodze dobrej zabawy. Przed nami kolejne wyzwania i wiele wspaniałej zabawy.

Share This
Skip to content