Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę
Uczniowie kl. 3b z wychowawczynią Ewą Łysiak-Tupalską  ukończyli  projekt „Matematyka- kto w pracy liczy, mierzy i waży” realizowany w roku szkolnym 2023/2024 w ramach Uniwersytet Dzieci. Głównym celem projektu było rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród uczniów.
Projekt zakładał nie tylko realizację treści programowych w zakresie edukacji matematycznej, ale także ukazanie jej przydatności w codziennym życiu. Realizując poszczególne zadania projektu uczniowie mogli przekonać się, jak szerokie zastosowanie ma wiedza matematyczna oraz możliwość sprawdzenia, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów. Uczniowie mieli okazję do wykazania się własną kreatywnością z wykorzystaniem gier logicznych, łamigłówek i zadań matematycznych.
Dzięki realizacji projektu uczniowie uświadomili sobie, iż matematyka jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Na zakończenie projektu uczniowie otrzymali dyplom.
Share This
Skip to content