Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

6 maja dzieci z grupy 0a wraz z paniami Kariną Adamczak i Joanną Gandą, wybrały się na wycieczkę do ZRCKU w Trzciance. Dzieci miały okazję uczestniczyć tam w bardzo ciekawych zajęciach z ogrodnictwa, a także dowiedzieć się wiele o zwierzętach hodowlanych. Dzieci sadziły własne drzewka, grabiły grządki, przygotowywały miejsca do wsadzenia nowych roślin. Każde dziecko wykonało swój mały ogródek w doniczkach. Mali ogrodnicy mieli okazję kosić trawę oraz podlewać rośliny w przyszkolnych szklarniach.
Zerówkowicze też podziwiali przepiękne konie i małe źrebaczki w stajniach. Nie lada niespodzianką było spotkanie z kozą Figą, która okazała się bardzo przyjaźnie nastawiona i chętnie pozowała do zdjęcia z całą grupą dzieci. Spacerując po okolicznym parku można było stanąć „oko w oko” z dostojnym pawiem królewskim oraz przywitać się z przesympatycznym gąsiorem. Podczas pikniku w parku dzieci napawały się ciszą i podziwiały przyrodę.
Bardzo dziękujemy Dyrekcji ZSRCKU za możliwość odwiedzenia szkoły. Paniom Monice Pietrakowskiej, Róży Kaźmierczak, Marcie Jędruch, panu Waldemarowi Gandzie oraz przesympatycznym uczennicom za pięknie zorganizowany czas, wszystkie przygotowane atrakcje oraz słodką niespodziankę. Wszystko to pozostawiło wiele niezapomnianych wrażeń. To była niesamowita wyprawa.

 

Share This
Skip to content