Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W naszej szkole zależy nam na kształtowaniu wśród uczniów postawy wzajemnej życzliwości oraz umiejętności kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach. W tym celu od dłuższego czasu zachęcamy dzieci do witania się na różne sposoby z innymi, zarówno z rówieśnikami jak i pracownikami szkoły. Na drzwiach budynków wiszą kapelusze z magicznymi słowami oraz plakaty z ikonami graficznymi, podpowiadającymi, w jak sposób można się przywitać z drugą osobą.
Dzieci w klasach oglądały ciekawe filmiki na temat savoir vivru, słuchały piosenek i opowiadań na temat kulturalnego zachowania, wykonywały również plakaty, zachęcające do mówienia dzień dobry oraz próbowały znaleźć odpowiedź na pytania, dlaczego należy mówić dzień dobry, dlaczego niektóre dzieci tego nie robią oraz jak można to naprawić.
Podczas muzycznej przerwy przypomniały sobie, jak migamy znak dzień dobry w polskim języku migowym PJM. Każda klasa otrzymała również piękny dyplom, który powieszony na gazetce klasowej ma przypominać i zachęcać do kulturalnego zachowania, nie tylko na terenie szkoły, ale również poza nią.
Już teraz widzimy, że podjęte działania okazały się skuteczne i wierzymy, że nauczane treści staną się nawykiem. Pamiętajmy jednak o tym, że dzieciom najłatwiej uczyć się od tych, którzy na co dzień są, a przynajmniej powinni być wzorem do naśladowania.

Razem możemy znacznie więcej.

Share This
Skip to content