Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Jeszcze przed majówką w naszej szkole odbyły się zajęcia otwarte przeprowadzone przez panie Monikę Kasperczak i Agnieszkę Derenowską – Piątek. Na zajęcia te zostały zaproszone nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej, które mogły obserwować klasy pierwsze oraz panie prowadzące podczas pracy i zabawy.

Pani Monika zaproponowała dzieciom z klasy 1b zgłębienie tajników życia dżdżownicy i całą serię ćwiczeń ortograficznych związanych z tematem. Dzieci pracowały w grupach, tworzyły pojedyncze elementy plakatu, z których potem powstało wspólne dzieło. Dzieci uczyły się od siebie nawzajem i sprawdzały poziom zrealizowania poszczególnych, założonych na samym początku celów. Miła atmosfera, dawanie dzieciom prawa do popełniania błędu, aktywizacja różnymi metodami sprawiły, że zajęcia wyposażyły dzieci w konkretną wiedzę i umiejętności oraz dały wiele radości.

Pani Agnieszka z klasą 1a dla odmiany pokazała zajęcia ruchowe prowadzone Metodą Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Ta metoda to system ćwiczeń ruchowych prowadzący do poznania własnego ciała, kształtujący związek osoby ćwiczącej z otoczeniem fizycznym, prowadzący do nawiązywania relacji z drugim człowiekiem. Dzieci podczas zajęć realizowały potrzebę ruchu i zabawy, poznawały możliwości własnego ciała, wzmacniały poczucie bezpieczeństwa, doznawały przyjemności, radości i więzi z grupą. To była prawdziwa przyjemność obserwowania zajęć pełnych śmiechu i zabawy.

Dziękujemy za te spotkania i czekamy na następne😉

Share This
Skip to content