Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W ramach projektu ekologicznego 20 marca, uczniowie klas 1a i 1b wybrali się do Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Żeromskiego w Opalenicy. Przybyłych gości powitał pan Sławomir Wolny, który oprowadził gości po pomieszczeniach budynku, wyglądem przypominającym statek. Tutaj dowiedzieliśmy się, jak przebiega proces oczyszczania wody, aby była zdatna do użytku.
Kilka dni później, w środę 27 marca w auli szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych z przedstawicielem firmy KOMOPAL w Opalenicy. Pan Sławomir Wolny w ciekawy i przystępny dla dzieci sposób przybliżył działalność przedsiębiorstwa oraz etapy uzdatniania niezbędnego daru natury, jakim jest woda.
Była to też okazja do rozstrzygnięcia ekologicznego konkursu plastycznego dla klas 0-3 „Szanuj przyrodę, oszczędzaj wodę”, zorganizowanego z okazji przypadającego 22 marca Światowego Dnia Wody. Panie Paulina Piechowiak i Monika Kasperczak otrzymały 20 bardzo ciekawych, fantastycznie wykonanych prac, obrazujących sposób oszczędzania wody. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyobraźni, wiedzy i zdolności plastycznych. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom, ekologiczną książeczkę, butelkę wody oraz pamiątkowy medal.
Szanujmy więc przyrodę, oszczędzajmy wodę, ponieważ bez niej nie byłoby życia!

Share This
Skip to content