Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Już od kilkunastu lat Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy aktywnie współpracuje z Fundacją Pomocy Humanitarnej. Sześć lat temu przystąpiliśmy również do programu „Adoptuj Szkołę”. Przez cały ten czas wspieramy szkołę w Republice Środkowej Afryki, a od pięciu lat także i w Kamerunie. Nasi uczniowie zaangażowali się do tej pory w takie akcje jak: ,,Oczy Afryki”, ,,Czary mary okulary”, ,,Pomoc dla Afganistanu”, ,,Ołówek dla Afryki”. Za naszą pracę, działalność charytatywną, otwarte serca szkoła otrzymała tytuł SZKOŁY Z MISJĄ.
Z okazji zbliżających się Świąt od Prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej oraz siostry Anny z „serca” Nagaundaye w Republice Środkowoafrykańskiej otrzymaliśmy życzenia:
„…Życzymy Wam, aby Zmartwychwstanie ożywiało stale waszą wiarę. Mając tak potężnego Boga, który z miłości do nas umarł na krzyżu i zmartwychwstał, nie możemy być niedowiarkami, ale możemy powtarzać za apostołem Tomaszem: Pan mój i Bóg mój! Radsnych  Świąt Paschy naszego Pana!
s. Anna wraz ze wspólnotą sióstr, nauczycieli, pracowników misji no i oczywiście naszych dzieci.”

Bardzo dziękujemy za życzenia i zapewniamy, że nadal cała społeczność szkolna będzie wspierała Fundację Pomocy Humanitarnej.

Share This
Skip to content