Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 13 marca 2024r. klasy 1a i 1c miały przyjemność odwiedzić Muzeum Wikliny w Nowym Tomyślu. Po przyjeździe na miejsce zostaliśmy serdecznie przywitani przez pracowników, którzy opowiedzieli nam o historii i znaczeniu wikliny w regionie.
Następnie dzieci wzięły udział w fantastycznych warsztatach plecionkarskich. Pod czujnym okiem instruktora, każde dziecko miało okazję spróbować swoich sił w wyplataniu własnego wianka z wikliny. Była to nie tylko edukacyjna lekcja, ale także wspaniała zabawa, która rozwijała kreatywność i zdolności manualne uczestników.
Po zakończeniu warsztatów mieliśmy czas, aby zwiedzić inne części muzeum. Ekspozycje prezentujące różnorodność wyrobów z wikliny i ich zastosowanie w życiu codziennym były niezwykle fascynujące dla naszych uczniów.
Na zakończenie wycieczki dzieci miały możliwość ozdabiania swoich wianków różnymi kolorowymi wstążkami, jajeczkami i piórkami, co sprawiło, że każde rękodzieło stało się przepiękną ozdobą świąteczną.
Wycieczka do Muzeum Wikliniarstwa w Nowym Tomyślu była nie tylko pouczająca, ale również inspirująca dla naszych uczniów. Dziękujemy wszystkim za udział i wspólnie spędzony czas.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

 

Share This
Skip to content