Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Jak czuje się nauczyciel jako jeden z najlepszych nauczycieli wyróżnionych w Plebiscycie Edukacyjnym 2023?
– Niesamowicie!
– Jak gdyby zdobył statuetkę Oskara!
– Zdany kolejny egzamin!
– Jest mu lekko na sercu.
– Rozpiera go duma!
– Cieszy się jak dziecko 😊

Jeszcze rodzi się w nim pytanie: Dlaczego ja???
Sama nominacja to dla mnie zaskoczenie a zarazem ogromny zaszczyt i wyróżnienie. Dziękuję bardzo za zaufanie, uznanie, wyrazy wsparcia oraz wszystkie oddane głosy. Za ich sprawą znalazłam się na pierwszym miejscu w powiecie nowotomyskim.
We wtorek 23 stycznia 2024 roku w hotelu Moderno w Poznaniu, odbyła się uroczysta Gala Plebiscytu Edukacyjnego „Głosu Wielkopolskiego”, Wyróżnienia przyznano w kategoriach: Nauczyciel Przedszkola, Przedszkole Roku, Nauczyciel Klas 0-3, Nauczyciel Klas 4-8, Nauczyciel Szkoły Ponadpodstawowej, Szkoła Roku, Szkoła Językowa Roku, Dyrektor Szkoły lub Przedszkola, Nauczyciel Akademicki oraz Uczelnia Roku. Laureaci otrzymali nagrody, dyplomy i gratulacje z rąk Anny Raczyńskiej, redaktor naczelnej „Głosu Wielkopolskiego”. Móc wziąć udział w tak prestiżowej uroczystości to dla mnie wielka gratyfikacja.
Chcę nadmienić, że nie spocznę teraz na laurach, wręcz przeciwnie, to większa motywacja do działania. Praca nauczyciela jest wielce specyficzna. Z jednej strony przynosi wiele satysfakcji, z drugiej trudności. Na co dzień borykam się z różnymi kłopotami, które lubię pokonywać. Cieszę się też z każdych sukcesów swoich uczniów. W tym miejscu dziękuję za współpracę klasowym Rodzicom, dzięki którym odbywają się różne klasowe imprezy, występy i wycieczki, co powoduje, że ciągle coś się dzieje. Podziękowania kieruję równię do Dyrekcji za wsparcie oraz koleżankom za inspiracje.
Będąc studentką pedagogiki, na jednych z warsztatów korzystaliśmy z kart Dixit. Uczestnicy mieli za zadanie wybranie z rozrzuconych kart takiej, której obraz wskazywałby przyszłość związaną z nauczaniem. W oko rzuciło mi się zdjęcie kobiety idącej łąką, a za nią podążająca gęsiego gromadka dzieci. Dzisiaj mogę śmiało powiedzieć, że ta karta, to marzenie, które się spełniło. Robię to, co kocham!
Życzę wszystkim nauczycielom takiej nagrody!

Monika Kasperczak

Share This
Skip to content