Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

1 lutego dzieci z oddziału przedszkolnego 0a odwiedził fizjoterapeuta – p. Adrian Badziński. Pan Adrian jest tatą Oli i w bardzo ciekawy sposób opowiedział nam, na czym polega jego praca. Dzieci z dużym skupieniem wysłuchały ciekawostek dotyczących m.in. tego kto może zwrócić się o pomoc do fizjoterapeuty, jakiego rodzaju techniki stosuje w swojej pracy, miejsc w których może pracować, jaki sprzęt jest potrzebny w jego pracy. Dowiedzieliśmy się również dlaczego warto chodzić boso oraz jak dobierać prawidłowe obuwie do dziecięcych stóp.

Dzięki przyniesionym przez naszego gościa rekwizytom takim jak: wózek inwalidzki, fantom, składane łóżko do masażu, kule czy balkonik, dzieci miały okazję dowiedzieć się do czego służą te przedmioty i jak w rzeczywistości wyglądają. Dużą atrakcją dla dzieci było przekonanie się jak wygląda nauka poruszania się o kulach i balkoniku. Pan Adrian opowiedział nam również dlaczego masaż niemowlęcia musi być wykonany bardzo delikatnie i jakie środki pielęgnacji należy przy tym stosować. Na koniec wszystkie chętne dzieci mogły uczestniczyć w badaniu na płaskostopie. W tym celu bose stopy zostały pomalowane farbkami, co wywołało dużo śmiechu i radości dzieci. Pan Adrian pokazał nam także ćwiczenia na płaskostopie. Nasz gość odpowiedział na wszystkie nurtujące nas pytania, a nasza wiedza o zawodzie fizjoterapeuty dzięki spotkaniu bardzo się wzbogaciła. Dziękujemy jeszcze raz panu Adrianowi za pełne pasji przedstawienie zawodu fizjoterapeuty.

Share This
Skip to content